Atļautie daudzumi preču ievešanai nemaksājot muitas maksājumus, spēkā no 2012.gada 1.janvāra.

Vispārējie noteikumi:

Iebraucot LR no valsts, kas nav ES dalībvalsts fiziskā persona, nemaksājot muitas maksājumus, drīkst ievest preces, kas nepārsniedz šādu vērtību:

-          210 Ls – ja persona ieceļo pa sauszemi;

-          300 Ls – ja persona ieceļo ar gaisa vai jūras transportu;

-          bērni līdz 15 gadiem, neatkarīgi no ieceļošanas veida, drīkst ievest preces personīgai lietošanai, ja to vērtība nepārsniedz 200 Ls.

Šajā vērtībā netiek iekļauta zāļu vērtība (ja tās nepieciešamas personiskajām vajadzībām) un tabakas izstrādājumu, alkoholiskos dzērienu un degvielas daudzums, ja to ieved personīgajā bagāžā, ievērojot noteiktos daudzuma ierobežojumus (skat. zemāk).

Akcīzes preces atļauts ievest savam patēriņam nemaksājot muitas maksājumus, ne biežāk kā 1 reizi 7 dienās:

Tabakas izstrādājumi.

Ieceļojot pa sauszemi (gājēji, autobraucēji, vilcienu pasažieri un tml.) vai ar ūdenstransportu vienu reizi diennaktī:

-          40 cigaretes vai

-          20 cigarillas (cigāri, kas katrs sver ne vairāk par 3 gramiem) vai

-          10 cigārus vai

-          50 gramus smēķējamās tabakas vai

-          tabakas izstrādājumus jebkurā kombinācijā, ja procentu daļa, ko izmanto individuāli noteiktajiem daudzumiem, kopā nepārsniedz 100 procentus.

Ieceļojot ar aviotransportu:

-          200 cigaretes vai

-          100 cigarillas (cigāri, kas katrs sver ne vairāk par 3 gramiem), vai

-          50 cigārus, vai

-          250 gramus smēķējamās tabakas, vai

-          tabakas izstrādājumus jebkurā kombinācijā, ja procentu daļa, ko izmanto individuāli noteiktajiem daudzumiem, kopā nepārsniedz 100 procentus.

Alkoholiskie dzērieni:

-          1 litru destilētu dzērienu un alkohola, ja alkohola saturs pārsniedz 22%; nedenaturētu etilspirtu ar spirta tilpumkoncentrāciju 80% un vairāk vai

-          2 litrus destilētu dzērienu, alkohola un aperitīvu uz vīna vai alkohola bāzes, kuru alkohola saturs nepārsniedz 22%; dzirkstošo vīnu, deserta (liķiera) vīnu;

-          iepriekšējos punktos minētos alkoholiskos dzērienus jebkurā kombinācijā, ja procentu daļa, ko izmanto individuāli noteiktajiem daudzumiem, kopā nepārsniedz 100 procentus;

-          4 litrus nedzirkstošo (negāzēto) vīnu;

-          16 litrus alus.

Degviela:

-          transportlīdzekļa degvielas standarta tvertnē;

-          degvielas pārvietojamās tvertnēs – ne vairāk kā 10 litrus vienam transportlīdzeklim.

Ja ievedamo akcīzes preču daudzums pārsniedz noteikto daudzuma vai laika ierobežojumu, personai jāmaksā muitas nodoklis, PVN un akcīzes nodoklis par pārsniegto preču daudzumu.

Atbrīvojums no nodokļu nomaksas alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem netiek piemērots nepilngadīgām personām.

Vispārējie nosacījumi par preču vērtības ierobežojumu personām, kas ir jaunākas par 15 gadiem ir 200 Ls neatkarīgi no ieceļošanas transporta veida.